Rady dla inwestorów

Osoby rozważające zakup akcji na giełdzie papierów wartościowych, powinni dobrze rozeznać się w sytuacji danej spółki oraz zastanowić się, czy dany moment jest odpowiednim do inwestycji. Takie informacje można zbierać na wiele sposobów, a analiza zebranych wiadomości stanie się łatwiejsza, jeśli na bieżąco będzie się obserwować sytuację na rynku i śledzić poczynania właścicieli spółki. Jeśli nie jest się rekinem giełdowym i dopiero stawia się pierwsze kroki w świecie inwestycji, warto zapoznać się z profesjonalnie sporządzoną analizą fundamentalną. Jest to ocena spółki przygotowywana jako swego rodzaju wycena firmy, mająca za zadanie dostarczyć jak najwięcej informacji osobom rozważającym kupno akcji.

Aby analiza była wiarygodna, powinna opierać się na danych zebranych przez długi, paroletni okres czasu. Dane, jakie są dla niej istotne zawierają zarówno czynniki wewnętrzne, jak i zewnętrze. Pierwsza grupa zawiera historię firmy, jej byłe oraz obecne posunięcia.

Czynniki zewnętrze zaś obejmują całe środowisko ekonomiczne, w którym istnieje spółka. Oznacza to sytuację w konkretnej branży, a także obecny klimat ekonomiczny w kraju i na świecie. Częścią analizy fundamentalnej jest również wycena spółki, czyli ustalenie posiadanego kapitału oraz prognozy co do przyszłych zysków, jakie może odnieść w najbliższej przyszłości.

www.bisnode.pl/firma/?id=2261032&nazwa=MASSIMO_DUTTI_POLSKA_SP_Z_O_O Centrum Finansowania Biznesu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *