Sposoby grania na giełdzie

Grać na giełdzie można na wiele sposobów. Niektórzy gracze preferują spokojne inwestycje i traktują zyski jako swego rodzaju miły dodatek do pensji. Nie spędzają dużo czasu na przeglądanie informacji ekonomicznych, a decyzję o wyborze spółki, której akcje kupią, podejmują na podstawie zaleceń znajomych lub informacji dostępnych nawet na nie branżowych portalach. Zupełnym przeciwieństwem są ci, którzy przeznaczają na akcje swoje oszczędności, a nawet biorą kredyty, kiedy spodziewają się, że upatrzona przez nich spółka będzie notować wzrost. Śledzą również z wypiekami na twarzy doniesienia z giełd światowych i starają się ocenić, jak wydarzenia w innych krajach wpłyną na rodzimą giełdę papierów wartościowych.

Jeśli chcemy zacząć grać (i zarabiać!) bardziej intensywnie niż pierwsza grupa, jednak nie mamy wystarczających środków i doświadczenia, by chociażby zbliżyć się do przedstawicieli drugiej, warto, byśmy udali się do ekspertów, którzy doradzą nam najlepsze inwestycje na podstawie przeprowadzonej przez siebie analizy fundamentalnej. Dzięki niej, możliwe będzie prognozowanie, jak spółka poradzi sobie w przyszłości i czy kupione teraz za niską cenę akcje będzie można za pewien czas odsprzedać z zyskiem. Aby analiza była dobrze przeprowadzona, musi brać pod uwagę dane z kilku lat oraz być oparta na najświeższych informacjach, takich jak zmiany w spółce.

Adwokat Anna Chrońska http://www.adwokat-chronska.pl/ 00-002 Warszawa, ul. Świętokrzyska 20 lok. 10 www.bisnode.pl/firma/?id=997955&nazwa=RAW_POL_EXPORT_IMPORT_JAN_I_TOMASZ_STEFAŃSCY_SPÓŁKA_JAWNA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *