Wiedza o spółkach

Przed rozpoczęciem swojej przygody z grą na giełdzie warto zapoznać się z podstawowymi prawami, jakie nią rządzą. Kiedy już czujemy się swobodnie wśród takich terminów jak hossa, bessa czy korekta, możemy rozpocząć przyglądanie się spółkom, w które chcemy zainwestować. Wiedzę o nich można czerpać z wielu źródeł, najlepiej jednak zdać się na wiedzę profesjonalistów tworzących analizy fundamentalne.

Są one najlepszą wskazówką co do tego, w co najlepiej inwestować, a jakich zakupów lepiej się wystrzegać.  Dane, na których bazują osoby tworzące takie analizy są pobierane z wielu różnych źródeł, w tym również z prospektów emisyjnych.

Prospekty są swego rodzaju przewodnikiem dla potencjalnych inwestorów, tworzonych przez właścicieli spółki. Innym źródłem są dane historyczne, czyli to, jak w poprzednich okresach spółka radziła sobie na parkiecie, jakie były jej posunięcia i czy miały miejsce zdarzenia mogące mieć negatywny wpływ na pozycję firmy w przyszłości.

Ważny jest również fakt, że analizy obejmują nie tylko konkretną spółkę, ale i branżę, w której ona funkcjonuje. Dzięki temu można zdecydować, czy lepszym posunięciem nie byłaby całkowita zmiana planów i zainwestowanie w firmę z zupełnie innego sektora.

normi.pl granit.pila.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *